Thursday, 17 December 2015 09:40

LZS valsts budžeta līdzfinansējuma saņemšanai piesaka trīs burāšanas sacensības

Latvijas Zēģelētāju savienība (LZS) Latvijas Sporta federāciju padomē (LSFP) pieteikusi trīs burāšanas sacensības valsts līdzfinansējuma saņemšanai starptautisku un  Eiropas sacensību rīkošanai Latvijā 2016. gadā.

LZS valde līdzfinansējuma saņemšanai vienbalsīgi nolēma virzīt Latvijas atklāto čempionātu Mikro jahtu klasē – Euro Micro 2016 Latvijas posmu, kas tradicionāli notiek Usmas ezerā; pasaules čempionātu vindsērfingā Raceboard klasē pieaugušajiem, kas plānots no 31. maija līdz 4. jūnijam Ķīšezerā, kā arī Eiropas kausu vindsērfinga Techno293 Plus klasē, kas saskaņā ar klases publicēto kalendāru notiks no 17. līdz 22. jūlijam Sopotā (Polija).

Kopumā LZS tika pieteiktas četras sacensības. Atbalstu neguva biedrības Latvijas "Match race asociācija pieteikums par Rīgas kausa izcīņas sacensbības 'Latvijas Match race čempionāts 2016' rīkošanu.

Uz valsts finansējuma saņemšanu var pretendēt atzītas sporta federācijas, kuras darbība ir saistīta ar noteiktu sporta veidu, atzītas sporta federācijas, kuras darbība ir saistīta ar noteiktu darbības jomu, kā arī sporta organizācijas.

Līdzfinansētas tiek sacensības, kas ir attiecīgās starptautiskās (pasaules) vai Eiropas federācijas kalendārā un ja tajās piedalās vismaz sešu valstu sportisti (komandu sporta spēlēs vismaz četru valstu sportisti). Līdzfinansējums netiek piešķirts sacensībām, kurās nepiedalās sportisti vai komandas no Latvijas vai kurās sportisti vai komandas no Latvijas piedalās ārpus konkurences.

Līdzfinansējumu var piešķirt ne vairāk kā vienām sacensībām vienā sporta veidā un ne vairāk kā divām dažādām (atšķirīgos sporta veidos) sacensībām vienai Latvijā atzītai sporta federācijai.

Finansējuma sadali apstiprina LSFP valde, iepriekš to saskaņojot ar Izglītības un zinātnes ministriju.

Līdzekļi tiek piešķirti no Izglītības un zinātnes ministrijas pamatbudžeta programmas 09.00.00 Sports apakšprogrammas 09.09.00 Sporta federācijas un pasākumi.

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE