Monday, 27 June 2016 10:15

Ieviestas izmaiņas šā gada Engures kausa norisē

Ieviestas izmaiņas šā gada Engures kausa norisē Foto: sintija sīmane

No Engures kausa sacensību norises grafika izņemtas piektdienas sacensības kruīza distancē uz Mērsragu, informē organizatori.

Ar šīm sacensībām jūras jahtas tradicionāli iesāka cīņu par Engures kausu. Līdz ar to jūras jahtām (LYS ieskaitē) sacensības šogad notiks divas dienas - sestdien un svētdien īsajās distancēs.

buratajiem.lv paskaidroja Engures kausa organizators Ģirts Fišers - Blumbergs, sacensības piektdien nolemts atcelt sakarā ar to, ka šajā dienā pārsvarā visi burātāji strādā un dalībnieku skaits esot neliels. Kā papildus iemesls esot arī tas, ka šogad šī piektdiena sakrīt ar pēdējo Latvijas jūras burāšanas čempionāta dienu, un, sākot regati sestdien, čempionāta dalībniecēm tiek dota iespēja paspēt arī uz Engures kausu.

Švertlaivu klasēm sacensības notiks ierastajā grafikā trīs dienu garumā, bet ir ieviestas izmaiņas Optimistu Zvaigžņu regates sacensību formātā.

Tāpat kā pērn, arī šogad cīņa regatē notiks starp jahtklubiem, bet atšķirībā no pagājušā gada, šogad regatē uz starta būs jāstājas trīs viena kluba pārstāvjiem. Katram no viņiem būs jāveic divi braucieni. Kopā tiks doti seši starti. Vienā braucienā būs atļauts piedalīties tikai vienam jahtkluba pārstāvim. Komandas pārstāvju ziņā būs izvēlēties, kurā startā sūtīt katru no dalībniekiem.

Pērn Zvaigžņu regatē piedalījās pa vienam burātājam no kausā startējošajiem jahtklubiem. Katram burātājam bija jāveic pieci braucieni. 

Regates uzvarētājiem arī šogad tiks dāvināta jauna Optimist klases laivu bura.

Engures kauss norisināsies no 9. līdz 10. jūlijam. Regati rīko jahtklubs “Engure”.

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE