Monday, 22 August 2016 12:08

Noskaidroti Latvijas čempioni Laser, 29er, Optimist un Techno 293 klasēs

Noskaidroti Latvijas čempioni Laser, 29er, Optimist un Techno 293 klasēs Foto: Kapteiņu osta

Svētdien, 21. augustā noslēdzās Latvijas čempionāts Laser, Optimist, 29er un Techno 293 klasēs, kas šogad norisinājās Kuivižos.

Līdz ar ierastajām Optimist, Laser Radial un Laser 4.7 klasēm šogad čempionātu kuplināja gan Olimpiskā Laser Standard klase, kurā atšķirībā no pagājušā gada izdevās saorganizēt pietiekamu dalībnieku skaitu, gan ātrā 29er klase, kā arī vindsērfinga burātāji jauniešu Techno 293 klasē. 

Sacensības norisinājās stabilā, mērenā vējā. Ceturtdien, 18. augustā, pirmie starti tika doti Laser Standard un Laser 4.7 klasēm. Dienu vēlāk sacensības uzsāka 29er, Optimist un Techno 293 klase, bet vēl dienu vēlāk - Laser Radial klase. 

 

Laser klasē, kurā startēja tikai Latvijas jahtklubu burātāji, sešu dalībnieku konkurencē ar 10 punktiem un uzvarām visos 12 braucienos pārliecinoši nepārspēts palika Ričards Zvilna (Latvijas Topper klubs).

Otrajā vietā ar 23 punktiem ir Kristers Briedis (Kuivižu jahtklubs), trešajā vietā ar 29 punktiem - Emīls Rudzītis (jahtklubs Engure).

Laser 4.7 klasē, kas sacensības sāka vienā dienā ar Laser Standardbet noslēdza dienu ātrāk, piektdien, astoņu braucienu kopsummā par Latvijas čempionu ar 12 punktiem kļuva Keiss Lūrs (Pērnavas jahtklubs). Otro vietu ar 17 punktiem ieņēma Robins Lī Špats (Rīgas jahtklubs), bet trešajā vietā ar 23 punktiem ierindojās Veronika Čače (Usmas jahtklubs). 

Meiteņu ieskaites grupā par Latvijas čempioni kļuva V. Čače. Otrajā vietā ar 33 punktiem ir Agija Ēlerte (Rīgas jahtklubs), bet trešajā vietā - ar 46 punktiem ir Loreta Amsila (jahtklubs Engure). 

Savukārt vecuma grupā līdz 17 gadiem uzvaru svinēja K.Lūrs (Pērnavas jahtklubs), otrās vietas izcīņu - R. Lī Špats (Rīgas jahtklubs), bet trešās - V. Čače (Usmas jahtklubs). 

 

 

Laser Radial klasē sacensības notika sestdien un svētdien, un tajās piedalījās arī daļa no Laser 4.7 klasē startējušiem burātājiem. 

Divu dienu, 18 dalībnieku, četru valstu - Latvijas, Igaunijas, Baltkrievijas un Krievijas konkurencē  un deviņu braucienu summā uzvaru ar 19 punktiem izcīnīja Keiss Lūrs (Pērnavas jahtklubs).

Otro vietu ar 34 punktiem ieguva Ēriks Zvilna (Latvijas Topper klubs), kurš pērn izcīnīja bronzas godalgu, bet trešo vietu ar 37 punktiem ieguva Ardi Bogdanovs (Tallinas jahtklubs).

Laser Radial klasē sieviešu ieskaitē astoņu dalībnieču konkurencē godalgotas vietas sadalīja Rīgas jahtkluba burātājas.

Ar 55 punktiem Latvijas čempiones titulu izcīnīja Agija Ēlerte, otrajā vietā ar 56 punktiem ierindojās Estere Kumpiņa, kura arī pērn izcīnīja vicečempiones titulu, bet trešajā vietā ar 70 punktiem ir Anna Ance Sekace. Šajā čempionātā startēja arī Latvijā labi zināmā tiesnese Svetlana Djačenko, kura sacensības noslēdza 6. vietā. 

29er klasē piecu komandu un divu valstu - Latvijas un Igaunijas konkurencē ar 15 punktiem par uzvarētājiem kļuva Kārela un Mihkela Pāla ekipāža (Kalevas jahtklubs), kas piecos no deviņiem braucieniem distanci veica pirmie, pārējos neizburājot ārā no piecinieka.

Otrajā vietā ar 20 punktiem ierindojās vienīgie pašmāju 29er klases burātāji Roberts Jānis Vancovičs un Emīlss Ukass (Rīgas jahtklubs), kuri labāku sniegumu uzrādīja trešajā sacensību dienā.

Trešajā vietā ar 22 punktiem ir Mārtena Mika un Randala Annusa ekipāža no Tallinas jahtkluba.

 

 

Optimist klasē Latvijas čempiona titulu pārliecinoši aizstāvēja Mārtiņš Atilla (Latvijas Topper klubs), kurš visos deviņos braucienos bija pirmais.

Otrajā vietā ar 20 punktiem ierindojās Eduards Pļaviņš (Rīgas jahtklubs), kurš braucienos pārmaiņus finišēja 2., 3., un 4., vietās, bet trešo vietu ar 28 punktiem ieņēma Vejas Streļčuns (Ultra JC) no Lietuvas.

B grupā 29 dalībnieku konkurencē pirmajā vietā ar 50 punktiem ir Angelina Ēnupa (Pērnavas jahtklubs), kura kopvērtējumā ieņem 6. vietu. Otrajā vietā ar 120 punktiem ir Ričards Muciņš (Rīgas jahtklubs), bet trešajā vietā ar 123 punktiem - Emīls Amsils (jahtklubs Engure).

Meiteņu ieskaites grupā 22 dalībnieču konkurencē ar divu punktu pārsvaru - 48 punkti, par Latvijas čempioni kļuva Agate Einause (Pilsētas jahtklubs), kura pērn bija vicečempiones godā. Kopvērtējumā Einausei ir 5. vieta.

Otrajā vietā ar 50 punktiem ir Angelina Ēnupa (Pērnavas jahtklubs), bet trešajā ar 106 punktiem ir Leila Helga Sāra Tolstika (jahtklubs Engure).

Optimist klasē kopā startēja 64 burātāji no četrām valstīm.

Techno 293 klasē Latvijas čempionu tituli tika izcīnīti seotiņās ieskaites grupās. Sacensības vindsērfinga burātāji uzsāka piektdien, trijās dienās kopā veicot deviņus braucienus. 

3.5 grupā par Latvijas čempionu kļuva Valters Videnieks (Klubs 360), 2. vietu izcīnīja Dāvis Mazais (BJSS Rīdzene), bet 3. vietu - Jurģis Vaivods (Klubs 360).

U-13 zēnu grupā par Latvijas čempionu kļuva Matīss Punte (BJSS Rīdzene), 2. vietu izcīnīja Rolands Lovnieks (BJSS Rīdzene), bet trešo - Jēkabs Čeže (Klubs 360). Meiteņu grupā par Latvijas čempioni kļuva Daniela Kaupa (klubs Rietumkrasts), 2. vietu izcīnīja Kate Eglīte (klubs Kambīze), bet trešo un vienlaikus noslēdzošo - Monta Zvaune (klubs Kambīze). 

U-15 zēnu grupā par Latvijas čempionu kļuva Emīls Punte (BJSS Rīdzene), 2. vietu izcīnīja Artūrs Sprindžuks (klubs 360), bet trešo - Marks Plumjancevs (BJSS Rīdzene). Meiteņu grupā par Latvijas čempioni kļuva Dārta Cīrule, 2. vietu izcīnīja Grēta Grebze, bet trešo un vienlaikus noslēdzošo - Žanete Meijere. Visas meitenes pārstāv klubu Kambīze. 

U-17 zēnu grupā par Latvijas čempionu kļuva Namejs Dreimanis (BJSS Rīdzene), 2. vietu izcīnīja Kristaps Dzirnieks (BJSS Rīdzene), bet trešo un vienlaikus noslēdzošo - Alberts Mihnenoks (klubs Rietumkrasts). Meiteņu grupā par Latvijas čempioni kļuva Aleksandra Kaupa (klubs Rietumkrasts), 2. vietu izcīnīja Elizabete Mengele (klubs 360), bet trešo - Egija Smeile (BJSS Rīdzene).

Visi rezultāti

/Avots: Latvijas Zēģelētāju savienība/

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE