Tuesday, 23 August 2016 13:22

Agate Einause atkārtoti izcīna ceļojošo J. Kanska kausu

Agate Einause atkārtoti izcīna ceļojošo J. Kanska kausu Foto: Ināra Aile

Aizvadītās nedēļas nogalē kļuva zināmi ne vien jaunie Latvijas čempioni Optimist klasē, bet arī Jevģēņija Kanska kausa ieguvēja, kas tāpat kā pērn ir Pilsētas jahtkluba burātāja Agate Einause.

Šogad ceļojošā sudraba kausa ieguvēja tika noskaidrota Latvijas Optimist klases čempionāta ietvaros, kas norisinājās no 18. līdz 21. augustam Kuivižos.

Einause čempionātā izcīnīja uzvaru meiteņu ieskaites grupā, kļūstot par Latvijas čempioni un līdz ar to izcīnot arī Kanska kausu. Tiesa, saskaņā ar kausa piešķiršanas nolikumu burātāja kausu īpašumā var iegūt vienīgi tad, ja to izcīna trīs gadus pēc kārtas. Tādēļ līdz tam attiecīgā gada uzvarētājai tiek piešķirts miniatūra sudraba kausa kopija. 

Pēr A. Einause šo kausu izcīnīja Kuivižu kausa ietvaros, uzvarot Optimist meiteņu ieskaites grupā. 

2014. gadā kausu izcīnīja Agija Ēlerte (Rīgas jahtklubs), bet 2013. gadā - Ance Anna Sekace (Rīgas jahtklubs).

Informācijai:

Jevģēņija Kanska ceļojošā balva - sudraba kauss ir Lietuvas Burātāju savienības dibinātais sudraba kauss ātrākai jahtai, kuru 1938. gadā Nidas regatē izcīnīja Jevgēņijs Kanskis (1907. - 1986.g.) ar jahtu Amata. 

1988. gadā šo kausu Jevgēņija Kanska ģimene nodeva kā ceļojošo kausu „Par ieguldījumu burāšanas sporta attīstībā Latvijā”, un laikā no 1988. līdz 2002. gadam to saņēmuši 15 Latvijas burātāji. No 2010. - 2012. gadam kausu varēja izcīnīt jahtas Jūras Sacīkšu jahtu asociācijas rīkotās Rīgas Līča regates garākajā (pēc attāluma) regates posmā. To izcīnīja 3 jahtas. No 2013. gada, lai veicinātu bērnu burāšanas attīstību kausu var izcīnīt meitenes „Optimist” klasē meiteņu ieskaites grupā Kuivižu jahtkluba rīkotās ceļojošās balvas „Kuivižu kauss” regates ietvaros.  Katras uzvarētājas vārds un gads, kurā šis kauss izcīnīts, tiek iegravēts uz kausa, kā arī pie kausa tiek piestiprināts jahtas vimpelis (ja tāds ir). Pārējā laikā kauss glabājas Jūras sacīkšu jahtu asociācijas birojā.

 

 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE