Friday, 03 July 2015 02:53

Izcīnīti 2015.gada Latvijas čempionu tituli jūras burāšanā

Izcīnīti 2015.gada Latvijas čempionu tituli jūras burāšanā Foto: sintija sīmane / buratajiem.lv

Sestdien, 4.jūlijā, Rīgā noslēdzās šā gada Latvijas atklātais jūras burāšanas čempionāts, kurā piedalījās 25 jahtas no Latvijas un trīs no Lietuvas. 

Komandas sacentās piecās ieskaites grupās  - ORC, LYS1, LYS2, LYS3 un TEXEL.

LYS 1 un LYS 2 grupās uzvaru izcīnīja esošās čempiones. Attiecīgi LYS 1 grupā tā ir jahta Guru (LAT- 352) no Latvijas jahtkluba, bet LYS 2 grupā, demonstrējot ļoti stabilu sniegumu, jahta Arabella (LAT 173) no Usmas jahtkluba. Jahtai Guru šī ir trešā, bet jahtai Arabella piektā uzvara Latvijas jūras burāšanas čempionātā pēc kārtas un vispār. LYS 3 grupā par uzvarētāju kļuva jahta Pēteris (LAT 2025). ORC grupā - jahta Extreme (LTU 1620) no Gero Vejo kluba un TEXEL grupā - katamarāns Kani Keli (LAT 909) no Rojas jahkluba.

Latvijas čempionu tituli tika izcīnīti piecu iepriekš plānoto sešu posmu kopvērtējumā. Korekcijas ieviesa nelielais augsta spiediena atzars, kas šonedēļ atradās virs Rīgas jūras līča, līdzi atnesot lēnu vēju, kas brīžiem mijā ar bezvēju un atceltu startu trešajā garajā sacīkšu posmā no Rojas uz Rīgu. Lēns vējš dominēja visu čempionāta laiku, liekot sacensību dalībniekiem atklāt savu patieso meistarību burāšanā.

Čempionāts norisinājās Baltic Open Regatta ietvaros no 28.jūnijā līdz 4.jūlijam. Sacensības sākās ar īsās distances braucieniem Kuivižos, kam sekoja divi garie jūras pārgājieni no Kuivižiem uz Romasāri un tālāk uz Roju, kur notika nākamās īsās distances sacīkstes. Sacīkstes noslēdzās ar īsajiem braucieniem Rīgas jūras līcī.  

 

REZULTĀTI

LAT LYS 1


 

LAT LYS 2


 

LAT LYS 3


 

ORC


 

TEXEL


 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE