Ventspils Brīvostas kausu ar 3 punktiem un trīs punktu pārsvaru izcīnīja jahta Flame (EST - 362) ar spēcīgo igauņu ekipāžu, otrajā vietā atstājot Vladimira Smoļakova ekipāžu ar jahtu Micros (LAT - 222). Trešo vietu ieguva jahta Tike (LAT - 42).
Sacensības tradicionāli notika Ventspils Jūras svētku ietvaros Ventas promenādes ūdeņos, burāšanai sarežģītā akvatorijā, kur ir gan straumes, gan termināļu radīti aizvēji un kuģu radīti viļņi. Starts tika dots vietā, kas ir aptuveni pa vidu promenādei, augšējā marka bija izlikta tuvu pie pasažieru ostas un apakšējā - promenādes galā. Komandām tika doti četri starti. Skatītājiem interesantākas, bet burātājiem pilnas ar izaicinājumiem sacīkstes padarīja arī laikapstākļi ar mainīgu apmēram 6 m/s stipru vēju, kas brāzmā sasniedza ap 8-10 m/s un momentāni varēja mainīties uz bezvēju, ja jahta iegāja ostas aizvēja zonā.
Kā atzina viens no dalībniekiem Miķelis Verners, kurš regatē piedalījās jahtas Razzo komandā, sacīkstes bija ļoti interesantas un spraigas, vajadzējis parādīt taktiskās iemaņas. Uzvarēja stiprākie!
Foto: www.ventspils.lv
Foto: Alfs Pampe
Foto: Alfs Pampe
Rezultāti - Ventspils Brīvostas kauss 2015
vieta / jahta / iegūtais punktu skaits
1. Flame (EST - 362) - 3
2. Micros (LAT - 222) - 6
3. Tike (LAT- 42) - 9
4. Razzo (LAT- 987) - 11
5. Vinda (LAT - 179) - 14
6. Estrella (LAT - 328) DNF (tehnisku iemeslu dēļ)