Friday, 08 July 2016 16:17

Latvijā startē Somijas lielākās kreiserjahtu asociācijas regate

Somijas lielākās kreiserjahtu asociācijas regates dalībnieki Ventspils jahtu ostā Somijas lielākās kreiserjahtu asociācijas regates dalībnieki Ventspils jahtu ostā Foto: Aivars Graudiņš

Ventspils jahtu ostā piektdien, 8. jūlijā, startēja lielākās Somijas kreiserjahtu asociācijas Merikarhut - Sjöbjörnarna ry rīkotā regate Gdanska`2016 30 jahtu sastāvā.

Regate Ventspilī viesojās no 6. līdz 7. jūlijam, bet 8. jūlijā no rīta tā startēja uz Liepāju, kur Liepājas jahtu osta gaida to ierodamies šovakar.

No Liepājas burātāji tālāk dosies uz Klaipēdu un Gdaņsku, kas ir regates finiša osta.

Asociācija regates Baltijas jūrā rīko katru gadu, un biedru vidū tās ir iecienītas. Šī gada maršrutā ir izvēlētas divas ostas Latvijā, kā arī pa vienai ostai Lietuva un Polijā.

Asociācija ir dibināta 1933. gadā ar mērķi veicināt burāšanu kopā ar ģimenes locekļiem. Gadu laikā gar Somijas krastu un arhipelāgā asociācija ir izveidojusi plašu privāto jahtu ostu tīklu. Tās rindās ir vairāk nekā 2700 biedru un tajā ir reģistrētas 1200 kruīzam piemērotas jahtas, tādejādi gan biedru, gan reģistrēto jahtu ziņā tā šobrīd ir lielākā kreiserjahtu asociācija Somijā. 

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE