Saturday, 09 January 2016 17:44

Sēru vēsts. Mūžībā aizgājis jahtas Milda ceļojuma hronists Jānis Vaišļa

Jānis Vaišļa jahtas Milda ceļojuma laikā pie Horna raga Jānis Vaišļa jahtas Milda ceļojuma laikā pie Horna raga Foto: Jāņa Vaišļas personīgais arhīvs

Naktī uz sestdienu Berlīnes slimnīcā 46 gadu vecumā miris radošā personība, psihologs, uzņēmējs un jahtas Milda ceļojuma hronists Jānis Vaišļa.

Jānis Vaišļa uz Vāciju devās otrdien, lai veiktu dzīvības glābšanai nepieciešamo sirds transplantāciju. Pēdējo dienu laikā Vaišļam tika veiktas dažādas medicīniskas procedūras. Lai gan pēc tām viņš juties labāk, tomēr naktī uz sestdienu veselības stāvoklis pasliktinājies un, nesagaidot sirds transplantāciju, Vaišļa mira.

Jānis Vaišļa sirga ar sirds amiloidozi - retu un dzīvībai bīstamu slimību, kas strauji progresēja. To, ka kaut kas nav īsti kārtībā, Jānis pamanīja pagājušā gada vasaras sākumā, bet diagnoze tika uzstādīta vien decembra sākumā.

Jānis Vaišļa dzimis 1969. gadā, studējis psiholoģiju, uzņēmējdarbību un kopš skolas gadiem aktīvi iesaistījās sabiedriskajā dzīvē, bija biznesa augstskolas Turība absolvents un lektors. Bijis Radio Skonto ētera personība, veidojis vairākus televīzijas raidījumus LNT. Kopš 2011. gada bija biedrības Chaula.tv izpilddirektors,  kopā ar entuziastiem veidojot savu televīzijas kanālu  - izklaides mediju ChaulaTV, kas piedāvā satura dažādību Latvijas mediju vidē.

No 2001. gada 9. jūlija līdz 2003. gada 22. aprīlim Jānis Vaišļa piedalījās Māra Gaiļa vadītajā ceļojumā apkārt pasaulei ar jahtu Milda, dokumentējot ceļā notiekošo ar labāko tolaik pieejamo tehniku. Ceļojums apkopots TV sērijās 40 000 jūdzes apkārt pasaulei.

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE