Wednesday, 15 June 2016 14:12

Starptautiskā konkursa ‘Eiropas osta’ uzvarētāju vidū arī foto no Latvijas

Starptautiskā konkursa ‘Eiropas osta’ uzvarētāju vidū arī foto no Latvijas Foto: Oskars Jūra

Fotokonkursa ‘Eiropas osta - #myportforTurku’ 50 uzvarētāju vidū ir arī fotgrāfija ar Ventspils jahtu ostu, vēsta organizatori. 

Fotogrāfijas autors ir fotogrāfs Oskars Jūra.

Foto ar Ventspils jahtu ostu ir vienīgā ne tikai no Latvijas, bet arī vienīgā no Baltijas, kas iekļuvusi starp uzvarētājām.

Konkurss norisinājās no 21. marta līdz 25. aprīlim 9. Eiropas jūras dienu ietvaros. Tajā piedalīties tika aicināts ikviens Eiropas iedzīvotājs, iesūtot līdz trīs fotogrāfijām ar savām mīļākajām jebkāda veida ostām.

Konkursam kopumā tika iesūtītas 579 fotogrāfijas, kas attēlo 166 Eiropas ostas 24 Eiropas valstīs. Konkursā piedalījās 234 autoru. Visvairāk foto tika iesūtīti no Itālijas, Francijas, Spānijas, Vācijas un Horvātijas, bet piecas visvairāk attēlotās ostas ir Trieste (Itālija), Santmalo (Francija), Hamburga (Vācija), Venēcija (Itālija) un Korka (Īrīja).

Visas konkursā uzvarējušās fotogrāfijas ir apskatāmas šeit.

Lakoruņas osta, Spānija / Foto: Stīvs Naitingeils 

Triestes osta Itālijā / Foto: Darko Bradasis 

Konkursā izvēlētās 50 fotogrāfijas plakātu formā jau tika izstādītas konkursa norises, Somija vecākās ostas mājvietā Turku no šī gada 18. līdz 22. maijam. Tāpat fotogrāfijas tika izstādītas Dublinā (Īrijā) Eiropas Jūras Ostu organizāciju konferencē, kas norisinājās no šī gada 2. jūnija līdz 3. jūnijam.

Pašlaik foto izstāde ir atgriezusies Briselē, bet šī gada laikā izstāde apceļos tādas vietas kā Jūras muzeju Bilbao (Spānija), Jūras muzeju Hamburgā (Vācija), u.c. vietas. Tāpat tiks veidota foto izstāde Eiropas Parlamenta ēkā Briselē (Beļģija).

Atsevišķi konkursa ietvaros Eiropas jūras dienu laikā Turku 19. maijā izstādes apmeklētājiem bija iespēja balsot par sev mīļāko fotogrāfiju no tām piecdesmit, kas uzvarēja konkursā. Desmit fotogrāfijas, kas ieguva visvairāk apmeklētāju balsu, apskatāmas šeit.

Ņemot vērā iesūtīto fotogrāfiju skaitu, žūrija izvēlējās vēl desmit fotogrāfijas - papildus jau uzvarējušām 50 laureātēm, kurām piešķirt balvas.

Konkursu organizēja Eiropas Komisijas Jūrlietu un zivsaimniecības ģenerāldirektorāts (pazīstams arī ar saīsināto nosaukumu DG MARE), kas ir Eiropas Komisijas struktūrvienība, kuras pārziņā ir kopējās zivsaimniecības politikas un integrētās jūrniecības politikas īstenošana.

Uzvarētājus noteica neatkarīga žūrija, kas tika izveidota no dažādu ar jūru saistītu organizāciju, muzeju, iestāžu pārstāvjiem, divās atlases kārtās. Pirmajā kārtā no iesūtītajiem foto žūrija izvēlējās 50 foto, vēl 50 tā izvēlējās no 100 foto, kas bija saņēmušas visvairāk ‘Patīk’ sociālajos tīklos Facebook, Twitter un Instagram. Otrajā kārtā no sākotnēji izvēlētajiem 100 foto žūrija atlasīja 50 galīgos uzvarētājus, ņemot vērā tādus kritērijus kā fotogrāfijas estētiskums, radošums un atbilstība konkursa tēmai.

DG MARE ar šo konkursu vēlas parādīt plašākai publikai daļu no 3000 Eiropas visdažādākajām ostām, kuras vieno Eiropu.  

22 komentāri

 • Neurontine Monday, 11 October 2021 20:36 Neurontine

  buy cheap accutane online

 • Avoicerve Monday, 11 October 2021 07:41 Avoicerve

  Neurontine

 • MigEstith Sunday, 10 October 2021 02:29 MigEstith

  http://buyneurontine.com/ - Neurontine

 • prearemia Saturday, 02 October 2021 17:23 prearemia

  prednisone moon face

 • Prednisone Friday, 01 October 2021 19:57 Prednisone

  Online Viagra Schweiz

 • Snortip Sunday, 26 September 2021 15:35 Snortip

  https://buypriligyhop.com/ - Priligy

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE