Sunday, 24 July 2016 13:15

Liepājas ostā ar Latvijas katamarānu 'Lover' viesosies starptautisks labdarības projekts

Liepājas ostā ar Latvijas katamarānu 'Lover' viesosies starptautisks labdarības projekts Foto: Sails of the Spirit "Паруса духа"

Otrdien, 26.jūlijā plkst 19.00 Liepājas ostā uz Latvijas katamarāna „Lover” norisināsies Krievijas labdarības projekta „Dvēseles buras” pezentācija, cilvēku ar īpašām vajadzībām radošo darbu konkurss un darbu izstāde.

Pasākuma laikā tāpat būs iespēja uzzināt par cilvēku ar invaliditāti pirmo vispasaules kongresu.

Prezentācija Liepājā ir daļa no Krievijas labdarības organizācijas “Baltais spieķis” rīkota starptautiska projekta, kas laikā no 2016. gada 1. jūlija līdz 23. augustam piestāj Krievijā, Somijā, Zviedrijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā, Vācijā, Nīderlandē, Beļģijā un Francijā. Kopējais plānotais pārgājiena garums ir ap 3000 jūras jūdzēm.

Katrā no valstīm tiek rīkoti īpaši pasākumi, semināri un tikšanās ar cilvēkiem ar invaliditāti un viņu atbalstītājiem, popularizējot ideju, ka cilvēkiem ar redzes vai kustību invaliditāti, vai citām īpašām vajadzībām ir līdzvērtīgas iespējas piedalīties un izpaust savus talantus ļoti daudzās dzīves jomās.

Projekts starp norises vietām ceļo ar Latvijas katamarānu „Lover” Ulda Mežuļa vadībā . Ekspedīcijas komandā kopā ar burātājiem no Latvijas ir arī cilvēki ar īpašām vajadzībām no dažādiem Krievijas reģioniem un citām valstīm.

Latvijā katamarāns ierodas 25. jūlijā no rīta Ventspilī, tad piestāj Pāvilostā, lai uzņemtu jaunus

komandas biedrus, un 26. jūlijā ierodas Liepājā.

Projekta laika plāns Liepājā, 26. jūlijā

9:00 - Ekspedīcijas dalībnieki ierodas Liepājas Neredzīgo biedrībā, neformālā tikšanās.

9:30 - Apaļā galda diskusija par iekļaušanu sabiedrībā, iekļaujošo izglītību.

11:45 - Ekskursija uz pludmali ieskaitot, meistarklasi peldēšanā.

14:00 - Ceļojums uz Ziemupi.

14:30 - Pusdienas.

15:30 – Ekskursijas, relaksācija un miers.

17:00 - Kafijas pauze, diskusija par rezultātiem dienas kontekstā.

18:00 - Atgriešanās Liepājā.

19:00 – Prezentācija - iepazīstināšana ar humāno misiju uz katamarāna Liepājas ostā.

Radošais konkurss „Dvēseles buras” – 2016. gadam:

Tiek pieņemti radošie darbi! Darbiem jāatspoguļo ekspedīcijas ideja un ceļš 2016. Sanktpēterburga – Parīze. Izstāde būs apskatāma 26.jūlijā, plkst. 19:00 uz katamarāna “Lover” projekta prezentācijas laikā. Uzvarētāji saņems balvas. Labākie darbi tiks izstādīti Parīzē finālā 2016. gada 23. augustā.

Ikviens var piedalīties konkursā. Žūrija vērtēs šos darbus bērnu un pieaugušo kategorijās. Jūs varat izveidot darbu ar jebkādiem izteiksmes līdzekļiem: fotogrāfija, video, zīmējums, amatniecība, u.c. Darbus var atnest uz katamarānu pirms prezentācijas 19:00 26.jūlijā, vai nodot tos biedrībā “Es redzu”.

Projekts “Dvēseles buras” norisinās kopš 2011. gada un šajā laika posmā tas ir viesojies Vidusjūrā, Andamanu jūrā, Baltijas, Karību jūras reģiona ziemeļos, Azovas jūrā, Melnajā jūrā, Baikāla un Sevana ezeros. Misijas mērķis ir attīstīt iekļaujošas sabiedrības starptautisko sadarbību. Jau trešo gadu Latvijas sadarbības partneri ir biedrība „Es redzu”. 

Foto ieskats šā gada ekspedīcījas līdzšinējā norisē:

Foto: Sails of the Spirit "Паруса духа"

 

SEKO MUMS

AKTUĀLĀ LAIKA PROGNOZE